BungalovGidilir Mi?

Karadeniz Bölgesi Bungalov Önerileri

Karadeniz bölgesi, kendisine hayran bırakan doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı tüm misafirlerini kendisine hayran bırakır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra uzun yıllar boyunca varlığını korumayı başarmış olan tarihi yapıları her geçen gün daha fazla kişi tarafında ziyaret edilmektedir.

Karadeniz bölgesini gezmek amaçlı giden kişiler konaklama amacı ile otelleri veya apart evler tercih etmelerinin yanı sıra bungalov evleri de sıklıkla tercih ederler.

Bungalov evler, ilk olarak 1800’lü yılların sonunda İngiltere’de üretilmiş ve çiftçi kesim tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizde de son yıllarda özellikle tatil bölgelerinde oldukça yükseliştedir. Bungalovlar tek katlı veya iki katlı olabilirler. Genellikle ahşaplardan üretilen tahta evler olarak bilinir.

Eğimli ve geniş ölçülere sahip olan çatıları sayesinde ön kısımları veranda olarak da kullanılabilir. Tatillerde konaklama amaçlı kiralanan veya işletmeler tarafından üretilen bungalov evler yaz mevsimi şartlarına ve kış mevsimi şartlarına uygun olarak üretilmişlerdir.

İçerisinde klimalar veya soğuk havalarda ısınma amaçlı kullanmak için odun sobaları vardır. Karadeniz bölgesinde tatil yapmak isteyen kişiler için bungalov önerileri oldukça fazla ve çeşitlidir.

Ancak tatil planlarınızı yaparken ve bungalov önerileri değerlendirirken içeriklerini, konumlarını ve tatil süreci boyunca hangi ekstraların dahil olduğunu iyi bir şekilde araştırmak gerekir. Karadeniz bölgesi bungalov önerileri ile ilgili her şeyi içeriğimizde bulabilirsin.

Karadeniz Bölgesi En İyi Bungalov Evler

 Karadeniz Bölgesi En İyi Bungalov Evler

Karadeniz bölgesinde tatil yapmak isteyen kişiler öncelikle hangi ilde tatil yapmak istediklerine karar vermelidirler. Gezilecek bir çok yer birbirinden uzak konumda olduğundan dolayı konaklama yapılacak yer oldukça önemlidir. Özellikle bungalovlarda tatil yapmak isteyen kişiler rize bungalov evlerini, trabzon bungalov evlerini veya artvin bungalov evlerini tercih edebilirler. Karadeniz bölgesinde bir çok kişi tarafında tercih edilen ve oldukça büyük beğeni toplayan bungalov önerileri şuralardır;

 •  Çire Çamlihemşin’de yer alan Dream River Exclusive Bulgalov,
 •  Rize Merkez’de yer alan Serindağ Dağ Evleri,
 •  Rize Ardeşen’de yer alan Teona Çağlayan Bungalov,
 •  Artvin Merkez’de yer alan Dergiz Tatil Köyü,
 •  Trabzon Merkez’de yer alan Hancıoğlu Çamburnu Orman Evler ve Otel
 •  Rize Çamlıhemşin’de yer alan Kinya Bungalov Otel,
 •  Artvin’de yer alan Kafkasör Dağ Evleri,
 •  Artvin’de yer alan Zezemere Dağ ve Bungalov Evleri,
 •  Artvin’de yer alan Mini Lui Bungalov Otel,
 •  Trabzon’da yer alan Moda Tepe Bungalov.
 •  Trabzon’da yer alan Marbella Bungalov Tatil Köyü,
 •  Bartın Amasra’da yer alan Ahşap Park,
 •  Bolu’da yer alan Hindiba Dağ Evi,
 •  Bolu’da yer alan Abant Yeşil Masal Evler,
 •  Bolu’da yer alan Sakintepe,
 •  Trabzon’da yer alan Nayino Dağ Evi,
 •  Samsun’da yer alan Taş Konak Dağ Evi,
 •  Ordu’da yer alan Çambaşı Doğal Tesisi,
 •  Rize’de yer alan Gito Yaylası Kaçkar Dağ Evi,
 •  Rize’de yer alan Doğa’da Kal Bungalov,
 •  Rize’de yer alan Ada Bungalov,
 •  Rize’de yer alan Yessi Bungalov,
 •  Artvin’de yer alan Macahel Tema Vakfı Konuk Evi,
 •  Artvin’de yer alan İremit Pansiyon,
 •  Artvin’de yer alan Laşet Bungalov,
 •  Trabzon’da yer alan Hamsiköy Bungalov Evleri yer almaktadır. Misafirlerin daha kaliteli ve doğal güzelliklerin içinde vakit geçirebilmesi için her detay düşünülerek konfor standartları yüksek olan bir çok bungalov işletmesi hizmet vermektedir. Özellikle ilkbahar aylarından itibaren başlayarak kış aylarının sonuna kadar turistik geziler düzenlenmeye devam edilir. Bu sebepten dolayı tatil planınızı yaparken öncelikle konaklama yapmak istediğiniz karadeniz bungalov işletmesinden rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız.

 Sonuç

Genel olarak bungalov evlerde tatil yapmak özellikle doğa severler ve sakinlik seven kişiler için oldukça keyiflidir. Ancak son zamanların trend konaklama seçeneklerinden birisi haline geldiğinden dolayı doğru bungalov evi seçmek biraz zor olabilir.

Özellikle Karadeniz bölgesinde hizmet veren neredeyse binlerce işletme vardır. Her birinin sunduğu kampanyalar veya konaklama şartları birbirinden farklıdır. Bölgeye daha öncesinde hiç gitmemiş olan kişiler bu aşamada karar vermekte oldukça zorlanabilirler ya da online olarak takip etmiş oldukları işletmeler, gerçekte bekledikleri gibi çıkmayabilir.

Bu durum oldukça sık karşılaşılan durumlardan birisidir. Konaklama alanı verimli bir tatil yapmak için en önemli olan detaylardan birisi olduğundan dolayı oldukça özen gösterilmelidir. Bundan dolayı Karadeniz bölgesinde yapacağınız konaklamalar için seyahat acentelerinden veya gidelimmi.com adlı web sitesinden, sosyal medya uygulamalarından bilgi almayı ve bungalov önerileri istemeyi öncelik haline getirmelisiniz.

Ayrıca,

Gezdikçe göreceğimiz, gördükçe keşfedeceğimiz daha çok yer var! Kocaman Dünya, bizim onunla tanışmamızı bekliyor ❤️

Sitemizde, sana fikir olacak onlarca içerik var. Bu yılın “gezilecek yerler” listesini birlikte hazırlıyoruz!

Instagram hesabımızı takip ederek paylaştığımız özel klip ve görsellerden anında haberdar olabilirsin. Ruhunda keşfetmek olan insanların topluluğuna hoş geldin!

@gidelimmi

Karadeniz'de Nerede Konaklanır?

Karadeniz’de konaklama açısından oldukça fazla seçenek vardır. Ancak öncelikle Karadeniz’in hangi ilinde konaklamak istediğinize karar vermeniz gerekir. Hangi ilde konaklamak istediğinize karar verdikten sonra en önemli detay ise nasıl bir yerde konaklamak istediğinizdir.

Bazı kişiler konaklamak için lüks otelleri, bazı kişiler apart ev işletmelerini, bazı kişiler butik otelleri bazı kişiler ise bungalov evleri tercih ederler.

Farklı bir deneyim yaşamak ve doğa ile iç içe vakit geçirmek istiyorsanız bungalov önerileri araştırmaya başlayabilirsiniz. Konum olarak Karadeniz bölgesi oldukça büyük bir alanı kapsar ve bir çok yerini görmek üçün uzan zaman dilimine gerek vardır.

Sadece Rize, Trabzon, Artvin değil aynı zamanda yakın çevrede yer alan Samsun, Bolu, Sinop, Zonguldak, Bartın ve Bolu illeri de mutlaka görülmesi gereken iller arasında yer alır.

Bundan dolayı konaklayacağınız yerleri tercih ederken merkez konumda olmasına dikkat etmek gerekir. Örneğin aynı gün içerisinde birden fazla il görebilecek ve aynı akşam konaklama yaptığınız işletmeye geri dönebilecek mesafede olmaya dikkat etmelisiniz.

 

Bungalov Ev Fiyatları Ne Kadar?

 Bungalov ev fiyatları bir çok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir. En önemli ilk etken nerede tatil yapmak istediğinizdir. Eğer tatil yapacağınız yerde sayıca fazla bungalov işletmesi varsa fiyatlar daha uygun olabilir. Ancak tatil yapmak istediğiniz yerde bungalov işletmesi bir adet varsa fiyatların yüksek olma ihtimali de söz konusudur.

Bununla birlikte bungalov evin büyüklüğü, olanakları, çevrede gezilecek der yerlere olan yakınlığı yani genel konumu, içerisinde nelerin bulunduğu, temizliği, işletmenin sunacağı ikramlar veya kahvaltı ya da akşam yemeği gibi ekstra öğünlerin konaklamaya dahil olup olmaması fiyatları belirleyecek olan der etkenlerdir.

Aynı zamanda bungalov evlerde konaklama planı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylarda bunlardır. Tatil yapacağınız yere ve diğer etkenlere bağlı olarak bungalov evlerde konaklama ücretleri günlük 1000 lira ve 5000 lira arasında değişiklik gösterebilir.

Bazı bungalov evler hem kahvaltı, hem akşam yemeği, hem de alkol dahil olmak üzere her şey dahil aile paketleri ya da bunlara benzer her şey dahil balayı paketleri sunarlar.

Bu kampanya paketleri senenin belirli zamanlarında işletmelerin web sitelerinde sosyal medya hesaplarında veya seyahat acenteleri tarafından duyurulu. Uygun fiyatlar kapsamında verimli bir tatil yapmak isteyen kişiler bu kampanyaları ve aynı zamanda bungalov önerileri takibi de yapabilirler.

Üçgen Evler Kaç Lira?

 Bungalov evlerin bilinen bir diğer adı da üçgen evlerdir. İsimlerini şekillerinden alırlar. Her bungalov ev üçgen şekilde olmayabilir ancak üretildikleri tarihten itibaren en sık tercih edilen şekilleridir.

Bu üçgen şekline sahip olan evler genellikle iki kattan oluşur. Birinci katında küçük bir oturma alanı ve aynı şekilde küçük bir mutfak alanı vardır Merdivenle çıkılan üst kısmında ise sadece yatak odası bulunur. Yatak odaları sadece yatak sığabilecek boyutlardadır Bazı üçgen evlerde tuvalet ve banyo alt katta olurken bazı üçgen evlerde üst katlarda tercih edilir.

Eğer kısa süreli bir tatil için konaklayacaksanız tuvalet ve banyonun üst kısımda olması herhangi bir sorun yaratmaz ancak arada sırada veya uzun süre konaklamak için üçgen satın alacaksanız veya yatıracaksanız alt katta olmasına dikkat etmelisiniz.

Her kullanmak istediğinizde üst kata çıkmak biraz zor olabilir. Bununla birlikte üçgen evler ahşap malzemeler kullanılarak yapıldığından dolayı dış faktörlere karşı daha az dayanıklı olabilirler. Yağmur, kar, sel gibi doğal etkenler haricinde konumu bakımından dağlık veya orman içerisinde bir yerde olacaksa hayvanlara karşı da korunaklı olmalıdır. Bundan dolayı ana malzemesi tercih edilirken uzun süreli kullanım için kaliteden kaçmamak gerekir.

Üçgen evlerin satın alma fiyatı ve yaptırma fiyatı arasında belli başlı farklılıklar vardır. Ancak genel olarak anlatıldığı gibi bir üçgen evi 250 bin lira veya 800 bin lira arasında yaptırabilmek mümkündür. Üçgen evlerin yapımları ile ilgili hizmet veren müteahhit firmalar anahtar teslim şeklinde çalışmaktadır.

Eğer hazır bir üçgen ev satın almak istiyorsanız evin ne kadar süre kullanıldığına ve herhangi bir zararı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Hazır olarak satılan üçgen evlerin fiyatı ise yaklaşık olarak 200 bin ve 700 bin arasında değişiklik gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu