Gidilir Mi?

Türkiye’nin En Büyük Avm’leri

Alışveriş insanların vazgeçemediği aktiviteler arasında bulunur. Alışveriş merkezleri (avm) ise insanlara keyifli alışveriş imkanı sunan yapılardır. Bu nedenle ülkenin pek çok yerinde avm bulunur. Yüzlerce mağazaya sahip olan ve insanlara her türlü alışveriş imkanını sunan Türkiye’nin en büyük avm’leri listesini hazırladık.

Türkiye’nin En Büyük 11 AVM’si

Türkiye genelinde yüzlerce alışveriş merkezi vardır. Bu merkezlerde insanlar alışveriş yapabilecekleri gibi eğlenceli zaman geçirme imkanı da bulurlar.

İnsanların boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve diledikleri gibi alışveriş yapabilecekleri Türkiye’nin en büyük 11 avm’si şunlardır;

Forum İstanbul

Forum İstanbul

Türkiye’nin en büyük avm’leri listesinin ilk avm’si Forum İstanbul’dur. Forum İstanbul, Bayrampaşa’da yer alan ve 2009 yılında kapılarını açan Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. Toplam 495.000 metrekarelik bir alana sahip olan bu devasa yapı, ziyaretçilerine 280’den fazla mağaza sunmaktadır.

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi Forum İstanbul’dur. Forum İstanbul, içerisindeki dev akvaryum, Legoland gibi eğlence merkezleri ve geniş sinema salonlarıyla da dikkat çeker. Aileler için ideal bir alışveriş ve eğlence merkezi olan Forum İstanbul, yıl boyunca düzenlediği etkinliklerle de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Marmara Forum

Marmara Forum

Türkiye’nin en büyük avm listesinin ikinci avm’si Marmara Forum isimli alışveriş merkezidir. Marmara Forum, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan ve 2011 yılında ziyarete açılan büyük bir alışveriş merkezidir. Yaklaşık 135.000 metrekare kiralanabilir alana sahip Marmara Forum, 300’den fazla mağaza ile hizmet vermektedir. Çok katlı ve geniş mağaza seçenekleri, geniş yemek katı, sinemaları ve çocuklar için oyun alanları ile bilinen Marmara Forum, hem yerel hem de uluslararası ziyaretçilerin uğrak noktasıdır.

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi

Türkiye’nin en büyük avm listesinin dördüncü avm’si İstanbul‘un Şişli ilçesinde yer alan İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi, 2005 yılında kapılarını açmış olup, Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın sayılı alışveriş merkezlerinden biridir. Toplam 420.000 metrekare üzerine kurulu olan bu devasa yapı, 6 kat ve 343 mağazasıyla ziyaretçilerine geniş bir alışveriş ve eğlence yelpazesi sunar.

İstanbul alışveriş merkezleri arasında bulunan İstanbul Cevahir Avm, içinde barındırdığı dev bir saat, çok sayıda yemek seçeneği, geniş sinema salonları ve çocuklar için özel eğlence alanları ile dikkat çeker. Ayrıca, düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklerle de İstanbul sosyal yaşamının kalbinde yer alır.

Ankamall

Ankamall

Ankamall Türkiye’nin en büyük avm listesinin bir elemanıdır. Ankara’’nın en eski ve en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Ankamall, 1999 yılında açıldığından bu yana başkentte alışverişin simgesi haline gelmiştir. 176.000 metrekarelik alanıyla, 290’dan fazla mağaza, geniş bir gıda mahallesi, çok katlı sinema salonları ve çeşitli eğlence seçenekleri sunmaktadır.

Ankamall, her yaş grubundan insanın ilgisini çekecek etkinliklerle dolu bir takvim sunarak, Ankara’nın alışveriş ve sosyal etkinlik merkezi olarak öne çıkar. Ayrıca, alışveriş merkezinin düzenli olarak ev sahipliği yaptığı uluslararası festivaller ve özel indirim günleri, ziyaretçiler için cazip fırsatlar yaratır.

Torium Alışveriş Merkezi

Torium Alışveriş Merkezi

Türkiye’nin en büyük avm listesinin bir elemanı da Torium Alışveriş Merkezi’dir. İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yer alan Torium Alışveriş Merkezi, 2010 yılında açılmıştır ve 185.000 metrekarelik bir alana sahiptir. Torium, 180’den fazla mağaza, bir kapalı lunapark, buz pateni pisti ve bir bowling salonu gibi çeşitli eğlence alternatifleriyle öne çıkar.

Alışveriş merkezi, özellikle aileler için popüler bir destinasyon olup, çocuklar ve yetişkinler için düzenlenen etkinliklerle dolu bir yıl boyunca aktif bir sosyal takvime sahiptir. Torium, aynı zamanda Esenyurt ve çevre bölgelerde yaşayanların günlük ihtiyaçlarını karşılayan önemli bir noktadır.

İstanbul’un İncisi Mall of İstanbul

Mall of İstanbul

İstanbul‘da alişveriş merkezi arayanlar için Mall of İstanbul uygun bir adrestir. Mall of İstanbul, İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yer alır ve 2014 yılında açılmıştır. 350.000 metrekare üzerine kurulu olan bu alışveriş merkezi, 350’den fazla mağaza, geniş bir gıda mahallesi, MOİPARK adlı Türkiye’nin en büyük kapalı eğlence parkı ve bir performans sanatları merkezi içerir. Mall of İstanbul, hem alışveriş hem de eğlence arayan ziyaretçiler için benzersiz bir destinasyon sunar.

Zengin mağaza karması ve düzenlediği uluslararası nitelikteki sanat ve kültür etkinlikleri ile dikkat çeken Mall of İstanbul, şehrin en gözde alışveriş ve kültür merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist, bu alışveriş merkezini ziyaret ederek, alışveriş ve eğlence deneyimlerini bir arada yaşama fırsatı bulur.

Emaar Square Mall

Emaar Square Mall

Emaar Square Mall, İstanbul’un Anadolu yakasında, Üsküdar ilçesinde yer alır ve 2017 yılında açılmıştır. Toplamda 150.000 metrekare üzerine kurulu olan bu alışveriş merkezi, 490’dan fazla mağaza ile ziyaretçilerine geniş bir alışveriş deneyimi sunar.

Emaar Square Mall, lüks mağazaları, geniş yemek katı, akvaryum, sinemaları ve lüks bir rezidans kompleksi ile entegre bir yaşam alanı sunar. Ayrıca, çocuklar için oyun alanları ve düzenlediği çeşitli etkinlikler ile aileler için ideal bir eğlence merkezi olarak öne çıkar. Alışveriş ve yaşam stilinin birleştiği bu merkez, zengin marka karması ve sosyal aktiviteleri ile Anadolu yakasının gözde noktalarından biri haline gelmiştir.

Galleria 2

Galleria 2

Galleria 2, İstanbul Ataşehir’de yer alan ve modern mimarisi ile dikkat çeken bir alışveriş merkezidir. 1988 yılında açılan orijinal Galleria’nın yenilenmesiyle 2021 yılında ziyaretçilere sunulan Galleria 2, 70.000 metrekare alana sahip ve 200’den fazla mağaza içerir.

Modadan teknolojiye kadar geniş bir yelpazede alışveriş imkanı sunan Galleria 2, ayrıca birçok yemek seçeneği ve sosyal aktivite alanı ile ziyaretçilere keyifli zaman geçirme fırsatı sağlar. Modern sanat eserleri ve düzenli olarak gerçekleştirilen kültürel etkinlikler, bu alışveriş merkezini sadece alışveriş yapmak için değil, aynı zamanda sanat ve kültürle iç içe zaman geçirmek için tercih edilen bir nokta yapar.

İstanbul’un En Büyüklerinden İstinye Park

İstinye Park

Türkiye’nin en büyük avm listesinde İstinye Park yer alır. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan İstinye Park, 2007 yılında açılmış ve 242.000 metrekarelik alan üzerine kurulmuştur. Lüks ve marka çeşitliliği ile ön plana çıkan İstinye Park, 300’den fazla mağaza, açık ve kapalı alışveriş alanları, geniş bir yemek sokağı, bir sinema kompleksi ve bir performans alanı sunar. Ayrıca, Türkiye’nin ilk ve tek açık hava akvaryumu ve botanik parkı gibi özgün eğlence seçenekleri ile de dikkat çeker. İstinye Park, yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen, İstanbul’un en büyük ve en prestijli alışveriş merkezlerinden biridir.

MarmaraPark

MarmaraPark

Marmara Park, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bulunan ve 2012 yılında açılan bir alışveriş merkezidir. 100.000 metrekare alana sahip olan Marmara Park, 250’den fazla mağaza, bir gıda mahallesi, çok katlı sinemalar ve çeşitli eğlence alanları ile ziyaretçilerine çeşitli hizmetler sunar.

Marmara Park, hem ekonomik hem de premium markaları bünyesinde barındırmasıyla, her bütçeye uygun alışveriş imkanı sağlamaktadır. Aileler için özel tasarlanmış oyun ve eğlence alanları ile her yaş grubundan ziyaretçiye hitap eden Marmara Park, Esenyurt ve çevresindeki en popüler alışveriş ve sosyal buluşma noktalarından biri olarak kabul edilir.

Forum Bornova

Forum Bornova

Forum Bornova, İzmir’in Bornova ilçesinde yer alan ve 2006 yılında açılan Türkiye’nin ilk açık hava alışveriş merkezidir. 86.000 metrekarelik bir alan üzerinde kurulu olan Forum Bornova, 120’den fazla mağaza, geniş bir yemek alanı, sinemalar ve çeşitli eğlence seçenekleri sunar.

Yeşil alanları, açık hava konsepti ve düzenli olarak gerçekleştirilen sanat ve kültür etkinlikleri ile dikkat çeken Forum Bornova, İzmir’de sosyal yaşamın kalbinde yer alır. Ayrıca, çevre dostu tasarımı ve sürdürülebilir işletme anlayışı ile öne çıkan bu alışveriş merkezi, yerel halk ve turistler tarafından yoğun ilgi görür.

Sonuç

Alışveriş merkezleri insanların boş zamanlarını değerlendirdikleri, dilediğince alışveriş yaptıkları ve zaman geçirdikleri alanlardır. Merkezin büyük olması marka ve mağaza sayısının artmasına neden olduğu için Türkiye’nin en büyük avm hangileri? Merak konusudur. Bu nedenle avmler arasında inceleme yaptık ve en büyük avmleri listeledik.

  • Alışveriş yapmayı düşünüyorsanız gidelimmi.com sitesine girerek listeyi inceleyip bulunduğunuz konuma göre alışveriş merkezini seçerek gidebilirsiniz. Avm’lerde yerli ve yabancı yüzlerce markaya ait ürünü inceleme ve satın alma imkanına sahip olursunuz. Ayrıca liste sayesinde aracınızla gitmeniz durumunda otopark sorunu yaşayıp yaşamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu