Rize

Rize Bungalov Evleri

Rize, ülkemizin en güzel şehirlerinden birisidir. Karadeniz’ kıyısı olan il doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı ziyaretçilerini kendisine hayran bırakır. Sadece doğal güzellikleri ile değil aynı zamanda uzun yıllardır kendisini koruyan tarihi yapılarıyla da beğeni toplamaktadır.

Rize’de her mevsim tatil yapılabilir ancak kış ayları genellikle soğuk olduğundan dolayı yaz mevsimlerinde veya ara mevsimlerinde ziyaret ettiğinizde daha verimli vakit geçirebilirsiniz. Konaklama bakımından da aynı şekilde birçok seçenek vardır.

Özellikle son zamanların popüler konaklama şekillerinden birisi olan bungalov evler en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinden birisidir. Tatil süreci boyunca Rize bungalov evlerinde konaklayabilir ve huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz.

Rize En İyi Bungalov Evler

Rize En İyi Bungalov Evler

Doğal güzellikler içerisinde zaman geçirmek isteyen kişilerin olmazsa olmazlarından birisi rize bungalov evleri olarak ön plana çıkar. Konaklama açısından sıklıkla tercih edildiğinden dolayı birçok fazla bungalov ev vardır.

Her birisinin konaklama detayları birbirinden farklılık gösterse de en sık tercih edilen bazı konaklama seçenekleri ise şunlardır;

 • İnziva Bungalov,
 • Kinya Bungalov Otel,
 • Ada Bungalov,
 • Gito Yessi Bungalov,
 • Bear Bungalov,
 • Bungalove Tatil Köyü,
 • Megza Bungalov,
 • Tabiat Bungalov,
 • Liva Bungalov,
 • Kıyı Bungalov,
 • Kuzey Bungalov,
 • Hira Bungalov,
 • Kardelen Bungalov,
 • Ayder Şelale Dağ Evleri,
 • Handüzü Tatil Köyü Bungalov Evleri,
 • Foga Bungalov,
 • Nani Butik Otel & Bungalov,
 • Dream River Exclusive Bungalov,
 • Oce Bungalov,
 • Loya Butik Otel,
 • Tuva Villa’s,
 • Naturel Apart Bungalov,
 • Elabey Dağ Evleri,
 • Zeyna Dağ Evleri,
 • Oropa Dağ Evi,
 • Sumda Konaklar,
 • Dağdakal Bungalov,
 • Teras Bungalov Evleri,
 • Badara Dağ Evi olarak ön plana çıkar.

Bu konaklama seçenekleri genellikle en sık edilen yerleri kapsar. Ancak bunlarla birlikte daha birçok konaklama noktası da vardır. Yaz aylarında ve bahar mevsimlerinde tatil planı yapıyorsanız mümkün olduğu en erken sürede rezervasyon yaptırmanız gerekir. Özellikle Rize Çamlıhemşin bungalov evleri bu mevsim aralıklarında oldukça kalabalık olduğundan dolayı bu bölgede konaklamak isteyen kişiler erken rezervasyon konusunda daha dikkatli olmalıdırlar.

Rize Bungalov Nerede Kalınır?

Rize Bungalov Nerede Kalınır?

Rize tatili yapmak isteyen kişiler genellikle Çamlıhemşin ilçesini daha sık tercih ederler. Bu alanda bungalov ev seçeneği oldukça fazladır. Aynı zamanda konum bakımından da doğa içerisinde yer alan ve oldukça huzurlu zaman geçirmenizi sağlayacak konumlardan birisidir. Ancak Rize genel olarak her açıdan huzurlu bir tatil için en sık tercih edilen yerlerden birisi olduğundan dolayı daha birçok il de bungalov tatili yapmak için yerler bulunur.

Rize’de Çamlıhemşin’in yanı sıra Ardeşen, Güneysu, Muradiye, Çayeli, Fındıklı, Kalkandere’de Rize bungalov evlerinde konaklayabilirsiniz. Konaklama yapacağınız yerleri tercih ederken tatil paketlerinin içeriklerini iyi bir şekilde oluşturmalı ya da bir paket tercih ediyorsanız içeriklerine oldukça dikkat etmelisiniz.

Bazı tatil paketlerinde sadece konaklama ve kahvaltı hizmeti dahil olurken bazı tatil paketlerinde konaklamanın yanı sıra hem kahvaltı hem akşam yemeği hizmeti hem de bazı tur hizmetleri de bulunur. Özellikle kısa süreli tatillerinizde daha verimli vakit geçirmek için turlarında dahil olduğu konaklama paketlerine öncelik verebilirsiniz.

Bungalov Evler Kaç Lira?

Bungalov Evler Kaç Lira?

Bungalov evler genellikle ahşap temel malzememeler kullanılarak yapılan, küçük boyutlara sahip olan ve içerisinde en fazla iki kişinin rahatlıkla yaşayabileceği yaşam mahalleridir. Bungalov evler üretimlerine başladıkları ilk yıllardan itibaren küçük olarak inşa edilmişlerdir.

Ancak son yıllarda tatil amaçlı kullanımları hızla artmaya başladığından dolayı her boyutta üretimleri de yapılmaya başlanmıştır. Günümüzde iki kişiden fazla kişinin rahatlıkla yaşayabileceği ve birçok oda sayısına sahip bungalov evlerde vardır.

Bungalov evlerin yaptırılmasında belirlenen fiyatlar, satış fiyatları ve kiralama fiyatları arasında belirli başlı farklılıklar vardır. Bu farklılıklar birçok etkene göre değişiklik gösterir. Örneğin daha öncesinde yapılmış bir bungalov evin satış fiyatı ne kadar kullanıldığına bağlı olarak veya konumuna bağlı olarak 200 bin lira veya 700 bin lira arasında değişiklik gösterebilir.

Sıfırdan bungalov ev yaptırmak için ise satın alma fiyatından daha fazla harcama yapmanız gerekebilir. Bungalov ev yaptırmak için büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 290 bin lira ve 900 bin lira arasında harcama söz konusu olabilir. Kiralama fiyatları ise bungalov evin nereden kiralanacağına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Bazı bungalov evler şehir merkezlerine yakın ilçelerde veya köylerde şehrin kalabalığından uzaklaşmak için kiralanır. Bu şekilde kiralanan bungalov evlerin gecelik fiyatları yaklaşık olarak 700 lira veya 300 bin lira arasında değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra Karadeniz gibi turistik bölgelerde konaklama amacı ile hizmet veren bungalov evlerde vardır.

Konum bakımından en fazla bungalov olan evler ise genellikle Rize’dedir. Turistik amaçlı olarak hizmet veren Rize bungalov evleri fiyatları ise gecelik 1500 lira veya 5000 lira arasında değişiklik gösterebilir. Rize’nin en çok tercih edilen Çamlıhemşin bungalov evlerinin fiyatları ise yaklaşık olarak 2300 liradan başlamaktadır.

Üçgen Evler Kaç Lira?

Üçgen Evler Kaç Lira?

Üçgen evler yapıları gereği bungalov evler ile oldukça büyük benzerliğe sahiptir. Bir çok kişi tarafından bungalov evler ve üçgen evlerin aynı şekilde evler olduğu düşünebilir. Genel olarak bakıldığında ise aralarındaki tek fark üçgen evlerin genellikle iki katlı bungalov evlerin ise tek katlı olmasıdır.

Üçgen evler genellikle alt katında salon ve küçük bir mutfağın bulunduğu üst katında ise yatak odasının bulunduğu küçük yaşam mahallidir. Bazı üçgen evlerde banyo ve tuvaletler alt katta olurken bazılarında ise üst katta yatak odası kısmında bulunabilir.

Fiyat aralıkları ise üçgen evlerin yaptırılması ve baştan inşa edilmesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Kişiler kendi zevklerine bağlı olarak bir ev yaptırmak isterlerse 300 bin lira ve 900 bin lira arasında değişiklik gösterebilir.

Hazır bir evin satın alınması söz konusu olduğunda ise fiyatlar genel olarak daha düşük miktarlarda seyredebilir. Tatil yerlerinde kiralanması durumunda ise öncelikle konuma daha sonrasında ise içeriklere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Bungalov Evler Nerede Meşhur?

Bungalov Evler Nerede Meşhur?

Bungalov evler günümüzde sıklıkla tercih edildiğinden dolayı büyük şehir merkezleri dahil olmak üzere bir çok yerde bulunurlar. Örneğin İstanbul, Ankara ve İzmir gibi kalabalık ve yoğun büyük şehirlere yakın olan ilçe veya köylerde bungalov evler bulunur.

Kısa süreli kalabalıktan uzaklaşmak isteyen kişiler tarafından bu kesimler oldukça fazla tercih edilirler. Bunun yanı sıra bungalov evlerde konaklamanın oldukça popüler olduğu bazı diğer yerlerde vardır.

Örneğin Bolu, Trabzon, İstanbul’un Ağva ve Şile gibi kısımları, Sapanca, Trabzon, Sinop, Artvin, Samsun, Rize bölgelerinde oldukça meşhurdur. Özellikle bungalov evler rize ilimizin birçok ilçesinde konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Sonuç

Genel olarak bungalov evlerde konaklamak oldukça huzurlu ve keyiflidir. Ancak konaklama yapacağınız bungalov evlerin konumları ve gezmek istediğiniz yerlere uzaklığı da oldukça önemlidir.

Tatil planlarınızı yaparken rezervasyon oluşturduğunuz bungalov ev işletmesinin çevredeki tarihi yapılara, şehir merkezine ve diğer turistik yerlere merkez konumda olmasına dikkat etmelisiniz. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise bungalov evlerdeki içeriklerdir.

Konaklama dahilinde olmayan öğünler için veya ev içerisinde kullanacağınız ekipmanlar için öncesinde bir görüşme yapmalı ve hazırlıklı olarak gitmelisiniz. Örneğin bazı bungalov evlerde sadece kahvaltı hizmeti bulunur ve bir sonraki öğünleriniz için herhangi bir hizmet söz konusu değildir.

Bundan dolayı yemek yapmak için kullanacağınız malzemeler evin mutfak kısmında hazır ve çalışır bir şekilde bulunmalıdır. Mutfak gereçlerinde herhangi bir eksik olması durumunda şehir merkezine uzak bir konumda olabilir ve temin edemeyebilirsiniz.

Özellikle dağ kesimlerinde yer alan Rize bungalov evlerde yol şartları biraz zorlayıcı olabildiğinden dolayı bilinçli olarak rezervasyon yapmak daha doğru olacaktır.

Seyahat rotalarınızı belirmeden önce https://gidelimmi.com/ sitemize göz atabilirsiniz.

Ayrıca,

Gezdikçe göreceğimiz, gördükçe keşfedeceğimiz daha çok yer var! Kocaman Dünya, bizim onunla tanışmamızı bekliyor ❤️

Sitemizde, sana fikir olacak onlarca içerik var. Bu yılın “gezilecek yerler” listesini birlikte hazırlıyoruz!

Instagram hesabımızı takip ederek paylaştığımız özel klip ve görsellerden anında haberdar olabilirsin. Ruhunda keşfetmek olan insanların topluluğuna hoş geldin!

@gidelimmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu