Gezilecek Yerler

İstanbul’da Mutlaka Yapılması Gereken 10 Aktivite

İstanbul’da Mutlaka Yapılması Gereken 10 Aktivite ve şehrin güzelliklerini keşfetmeniz için değerlendirebileceğiniz en güzel etkinlikler hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. Dört bir yanında farklı bir güzellik olan İstanbul şehri sadece ülkemizin değil, dünyanın da en popüler ve gözde şehirlerinden biridir.

Arkadaşlarınızla veya ailenizle birlikte ya da tek başınıza keyifli bir şehir turu yapmak ve İstanbul’un tadını çıkartmak istiyorsanız önerilerimize göz gezdirebilirsiniz.

İstanbul’da Yapmanız Gereken 10 Aktivite

İstanbul’da yapmanız gereken 10 aktivite sayesinde, birkaç günlüğüne bile İstanbul’un tüm güzelliklerini görme şansına sahip olabilirsiniz. Sizler için listelediğimiz ve İstanbul’da mutlaka yapılması gereken 10 aktivite listemiz ve detaylarına göz gezdirebilirsiniz.

Ortaköy’de Boğaz Turu

Ortaköy’de Boğaz Turu

Ortaköy’de boğaz turu yapmadan İstanbul’dan dönmek olmaz. Bunun için günü birlik bir İstanbul gezisi yapmayı düşünüyorsanız bile mutlaka Ortaköy’e gitmelisiniz. Turistlerin de yoğun ilgisini gören bölgede birbirinden eşsiz sokak lezzetlerini tadabilir ve muhteşem boğaz manzarasının tadını çıkartabilirsiniz.

Ortaköy sadece boğaz manzarası için değil, tarihi camileri ile de turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Mutlaka Ortaköy Camisi’ni de ziyaret etmelisiniz. Ayrıca bölgenin en ünlü kumpircilerine de uğramalısınız. Ortaköy denildiğinde akla ilk gelen meşhur güvercinleri besleyebilir ve eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Pierre Loti Gezisi

Pierre Loti Gezisi

Pierre Loti gezisi olmadan İstanbul’u tam anlamı ile dolaşmış sayılmazsınız. Biraz daha Haliç’e doğru gitmek isterseniz, mutlaka eşsiz bir manzarası olan Pierre Loti’ye de gitmelisiniz. Hem sabah güneşin doğuşunu, hem de gün batımını buradan izlerken kahve keyfi yapabilirsiniz.

Bölgede gezip dolaşabileceğiniz pek çok tarihi yer de bulunmaktadır. Haliç manzarasını en güzel noktadan izlemek için Pierre Loti, listenizde yer vermeniz gereken noktalardan biridir. Turistlerin de uğrak noktası olan bölge, pek çok yere yakın bir konumda bulunduğu için de rahatlıkla ulaşabileceğiniz lokasyonlardandır.

Galata’da Zamana Yolculuk

Galata’da Zamana Yolculuk

Galata’da zamana yolculuk yapabilir ve muhteşem anılar biriktirebileceğiniz eşsiz fotoğraflar çekinebilirsiniz. Her zaman şehrin en popüler ve en hareketli yerlerinden biri olan Galata bölgesinde alışveriş de yapabilirsiniz.

Üstelik bölgede her damak zevkine uygun muhteşeme yemek ve kahve yapan yerler de bulunuyor. İstanbul’da güzel bir manzara eşliğinde konaklamak için Galata bölgesindeki oteller de ideal bir seçim olacaktır. Galata gezinizden hemen sonra, Karaköy’e veya Taksim’e de kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksim Turu

Taksim Turu

Taksim turu, İstanbul’da mutlaka yapılması gereken 10 aktivite içerisinde mutlaka yer alması gereken rotalardan biridir. Burada tarihi kiliseleri gezebilir veya en ünlü markalardan alışveriş yapabilirsiniz. Taksim denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan İstiklal Caddesi’nde sizler de kalabalığa karışabilir ve keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Cadde üzerinde sizleri bekleyen butiklerden alışveriş yapabilirsiniz. Cadde üzerinde bulunan balık pazarını ziyaret ederken ayrıca Taksim caddesinin imzası olan ünlü sokak lezzetlerini de atlamamalısınız. Kalabalığa karışırken İstanbul’un tadını çıkartmak için Taksim Caddesinden daha doğru bir seçim olamaz.

Ada Gezisi

Ada Gezisi

Ada gezisi ile İstanbul’un çok farklı yönlerini keşfedebilirsiniz. Özellikle Büyükada ve Heybeli Ada gezisi yapabilir ve tarihe yolculuk yapabilirsiniz. Her birinin kendine has ayrı bir güzelliği olduğunu söylemek isteriz. Ayrıca kendi aracınız yok ise, Kadıköy’den de kolaylıkla vapura binebilir ve adalara ulaşabilirsiniz.

Turistlerin en çok Heybeliada’yı tercih ettiğinin altını çizmek gerekmektedir. Bölgede özellikle araç kullanmanın yasak olması, sizleri başka bir zaman dilimine götürecek. Kendine has mimarideki evleri ve eşsiz doğası ile sizler de başta Heybeliada olmak üzere diğer adaların da keyfini çıkartabilirsiniz.

Kız Kulesi Keyfi

Kız Kulesi Keyfi

Kız Kulesi keyfi, İstanbul’da mutlaka yapılması gereken aktiviteler arasında sizin de yer vermeniz gereken yerlerden biridir.

Özellikle yaz mevsiminde oldukça kalabalık olan Kız Kulesi’nde keyifli bir gün batımı manzarası izleyebilirsiniz. Hem boğazın tadını çıkartmak hem de tarihi yapıyı görmek İstanbul geziniz için doğru bir seçimdir.

Balat Gezisi

Balat Gezisi

Balat gezisi yaparken İstanbul’un bambaşka bir yönünü keşfedeceğinize eminiz. Özellikle İstanbul’un tarihini yakından görebilmek için, mutlaka Balat’a uğramalısınız. Fatih ilçesinde bulunan Balat, ünlü fotoğrafçıların da en uğrak yerlerinden biri haline gelmiştir. Üstelik bölgede gezip dolaşabileceğiniz pek çok kilise ve tarihi yapı da bulunmaktadır.

Kapalıçarşı’da Alışveriş Keyfi

Kapalıçarşı’da Alışveriş Keyfi

Kapalıçarşı’da alışveriş keyfi yaparken, bu tarihi bölgenin tadını da çıkartabilirsiniz. İstanbul’un en çok turist ağırlayan merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı’da sadece dolaşarak bile keyifli bir gün geçirebilirsiniz. İçerisinde 4 bine yakın dükkan bulunan Kapalıçarşı içerisinde çay ve kahve keyfi yapabileceğiniz yerler de bulunuyor.

Kapalıçarşı kadar meşhur olan Mısır Çarşısı da yine alışveriş yapabileceğiniz ve dolaşabileceğiniz yerlerden biridir. Eminönü taraflarında bulunan Mısır Çarşısı, Galata Kulesi manzarası ile de eşsiz bir lokasyonda yer alıyor.

Ağva’da Doğa İle Baş Başa

Ağva’da Doğa İle Baş Başa

Ağva’da doğa ile baş başa bir kaçamak yapabilirsiniz. Genellikle hafta sonları oldukça kalabalık olan ve İstanbul’da ve civar yerlerde yaşayanların da tercih ettiği Ağva’nın doğal güzelliklerine sizler de hayran kalacaksınız. Bölgede huzurlu bir zaman geçirebilir ve doğanın tadını çıkartabilirsiniz.

Şile’ye bağlı bir bölge olan Ağva’da konaklamak için pek çok farklı seçenek de yer almaktadır. Kendi aracınız ile kısa sürede gidebileceğiniz Ağva, her mevsim kalabalıklığı ile dikkat çekiyor. Eğer konaklama için Ağva gezisi planı yapıyorsanız, mutlaka önceden konaklama alternatiflerini değerlendirmeli ve rezervasyon yaptırmalısınız.

Belgrad Ormanı’nda Keyifli Bir Yürüyüş

Belgrad Ormanı’nda Keyifli Bir Yürüyüş

Belgrad Ormanı’nda keyifli bir yürüyüş yapabilir ve İstanbul’un kalabalık ortamından uzaklaşabilirsiniz. Özellikle İstanbulluların hafta sonları ve vakit buldukça tercih ettikleri yerlerden biridir.

Her mevsim kendine has bir güzelliğe sahip olan Belgrad Ormanı, turistlerin de mutlaka uğradıkları yerler arasında bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu