Gezilecek Yerler

Birbirinden Güzel Mersin Plajları

Birbirinden güzel Mersin plajlarında, Akdeniz’in sıcak sularında doyasıya yüzebilirsiniz. Mersin’de yeşil ve mavinin birleştiği noktalardaki birbirinden güzel plajlara ulaşım çok kolaydır ve gün boyu doyasıya vakit geçirilebilirsiniz.

Mersin’de Gidilmesi Gereken En Güzel 8 Plaj

Mersin liman kenti olduğu için çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Tarihi ve doğal güzelliklerinden dolayı gezip görmeniz gereken yerler arasında yer alır. Mersin’e gelmişken denizin tadını çıkarmalısınız. Bunun için en güzel Mersin plajlarının hangileri olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.

Gidilmesi gereken en güzel 8 plaj için şunlar söylenebiliyor:

  • Tisan plajı,
  • Yeşilovacık halk plajı,
  • Mavikent plajı,
  • Boğsak koyu,
  • Akçakıl plajı,
  • Barboros koyu (Eğribük koyu),
  • Kum mahallesi plajı
  • Yapraklı koyu

Mersin il sınırları içerisinde tercih edebileceğiniz plaj sayısı daha fazladır. En güzel plajları Mersin’in sahil ilçelerinde bulunuyor ve sizler için plajlar hakkında bilgiler toplanıyor.

Tisan Plaji

Tisan Plaji

Mersin plajları arasında ilk sırada gösterilen Tisan plajı, halka açıktır ve en popüler olanlardandır. Plajdan günü birlik tatilciler ve sitelerdeki yazlıkçılar faydalanabiliyor. Silifke ilçesi sınırları içerisindedir ve ulaşımı kolaydır. Yaz aylarında yat turlarının uğrak yerleri arasında yer alıyor. Tisan plajı konum olarak çeşitli avantajlar sağlıyor.

Denize doğru olan girintiden dolayı rüzgarlı havalarda bile plajın bir tarafı durgun oluyor ve denizin keyfinin çıkartılmasını sağlıyor. Plaj içerisinde doğu ve batı şeklinde iki farklı plaj bulunuyor. Plajın birisi oldukça sığ bir yapıya sahipken diğeri hemen derinleşebiliyor.

Yeşilovacık Halk Plajı

Yeşilovacık Halk Plajı

Mersin halk plajları arasında yer alan Yeşilovacık halk plajında şemsiye ve şezlong hizmeti olmadığı için tatilciler şemsiye ve diğer eşyalarını kendileri getiriyor. Yeşilovacık belediyesi tarafından düzenleniyor ve halk plajı olarak isteyen herkesin kullanımına sunuluyor. İnce kum yapısı ile hem denizin hem de sahilin tadının çıkartılmasını sağlıyor.

Mavikent Plajı

Mavikent Plajı

Mersin plajları ve koyları, tatilcilerin doğayla iç içe olmasını sağlıyor. Yeşilovacık Belediyesi sınırları içerinde yer alan Mavikent sahili, çam ormanları arasında tertemiz sulara girmeyi sağlıyor.

Mavikent plajı, turkuaz deniz rengi ve sessizliği ile tatilcilerin şehir kalabalığından uzaklaşmasını ve dinlenmesini sağlıyor. Plaj çevresinde herhangi bir tesis olmadığı için oldukça temizdir. Mersin’deki en güzel plajlar arasında gösteriliyor.

Boğsak Koyu

Boğsak Koyu

Mersin merkez plajları mavi bayraklıdır ve Boğsak koyu bunlardan birisidir. Sığ yapısı ile oldukça temiz ve dalgasızdır. En büyük özelliği, caretta carettaların uğradığı yer olmasıdır. Çevresinde bulunan kamp alanları ve işletmelerden dolayı özellikle hafta sonları oldukça kalabalık oluyor.

Boğsak koyundaki işletmeler, tatilciler için wc ve duş imkanları sağlıyor. Ancak koyda şemsiye ve şezlong olmadığı için tatilciler, piknik usulü koydan faydalanabiliyor. Boğsak koyu, Mersin Taşucu sınırları içerisinde bulunuyor.

Akçakıl Plajı

Akçakıl Plajı

Mersin plajları doğayla iç içe olma özelliğinden dolayı tatilcilerin rahat etmesini sağlıyor. Akçakıl plajı, Mersin şehir merkezine 100 km mesafede ve Taşucu sınırları içerisindedir. Plajı giriş ücretsizdir ve tatilciler kullanacakları eşyalarını yanlarında getiriyorlar. Çadır kampı yapmak isteyenler için en uygun yerlerden birisidir.

Çam ormanı kıyısında bulunan çakıllı sahil daha çok karavan ve çadır kampı yapmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Çevrede bulunan çok sayıdaki işletme sayesinde birçok imkana sahip olunulabiliyor.

Barbaros Koyu (Eğribük Koyu)

Barbaros Koyu (Eğribük Koyu)

Barbaros koyu, Mersin’in en temiz ve bakir koylarından birisidir. Konum olarak şehir hayatında izole edilmiş ve tamamen doğayla iç içe bir konumdadır. Koy içerisinde herhangi bir tesis yoktur ve suyu çok temizdir.

Altın renkli kumsalı ve berrak denizi ile gelenleri büyülüyor. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve günü mavi sularda dinlenerek geçirmek isteyenler için en ideal yerlerden birisidir. Giriş ücretsizdir ve herkes kendi yiyecek ve içeceğini getiriyor. Koyda, wc, soyunma kabini ve duş gibi olanaklar yoktur.

Kum Mahallesi Plajı

Kum Mahallesi Plajı

Mersin plajları sahip oldukları özelliklerle isimlendirilebiliyor. Kum mahallesi plajı, tamamen kumlarla kaplıdır. Taşucu belgesinde bulunan bu plaj, yaz döneminde en çok tercih edilen ve kalabalık olan plajlardan birisidir. Hem sahilin hem de deniz dibinin ince kumlardan oluşuyor olması büyük avantaj sağlıyor.

Sığ bir yapısı vardır ve yüzme bilmeyenlerle çocuklar için en ideal plajlardan birisidir. Plaj içerisinde bulunan tesisten, şezlong ve şemsiye kiralama gibi imkanlar bulunuyor. Plaj girişi ücretsizdir ve çocuklu aileler için oldukça uygundur.

Yapraklı Koy Plajı

Yapraklı Koy Plajı

Mersin plajları araştırmalarında, ücretsiz koy ve plajları sıralayabilirsiniz. Yapraklı koy bölgenin en hareketli ve aktif plajlarından birisi olarak bilinir. Yaz sezonunda yerli ve yabancı tüm turistlerin uğrak yerlerinden birisidir. İnce kum yapısı ve berrak denizi tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor.

Silifke ilçesine 20 km uzaklıkta ve doğal havuz görümünde en temiz plajlardan birisidir. Koy içerisinde çeşitli ihtiyaçların giderilebileceği tesisler bulunuyor. Giriş ücreti yoktur ve koy çevresinde bulunan işletmelerden, şemsiye ve şezlong kiralama işlemleri yapılabiliyor. Toplu taşıma araçları ile kolay ulaşım yapılabiliyor.

Sonuç

Mersin plajlarniı arasındaki en iyilerini bulmanız ve tatil için tercih etmeniz için gidelimmi.com sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Sitede, tüm plajların özellikleri, sunulan imkanlar ve doğal güzellikleri hakkında bilgi paylaşımları yapılıyor. Mersin erdemli plajları olarak arama yaptığınızda bile bölgedeki tüm plajlar hakkında önemli bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Mersin, Akdeniz’in en önemli şehirlerinden birisidir. Şehir merkezi ve sahil ilçelerinin tümünde çok sayıda koy ve plajlar bulunuyor. Yaz tatilinde denizin keyfini çıkarmak isteyenler için en iyi plajları inceliyor ve sıralı bir şekilde gösteriyor. Plajlar hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, yaz tatili için zaman kaybetmiyor ve aradığınız özelliklere sahip plajları kolaylıkla seçebiliyorsunuz.

Türkiye’nin en güvenilir tatil sitesi olarak sunduğu hizmetlerle, her dönem tatil yapabileceğiniz yerleri gösteriyor. Mersin plajları için yapılan paylaşımlarda, en iyi 8 plaj için detaylı bilgiler veriliyor. Bu plajlar, ücretsiz giriş yapılabilen ve günü birlik faydalanılabilen halka açık plajlardır. Doğal güzellikleri, zemin yapısı ve denizi, ulaşım imkanları gibi konularda yaptığı bilgilendirmelerle tatil seçeneklerinizde sizlere yardımcı olmaya çalışıyor.

Gezilecek yerler ve şehirler başlıkları ile Mersin bölgesindeki en popüler koy ve plajlara hemen ulaşabiliyorsunuz. gidilimmi.com hizmetleri sayesinde, plaja giderken yanınıza hangi eşyaları almanız gerektiğini ve gittiğinizde nelerle karşılaşabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Siteyi takip ederek, en çok tercih edilen, en güzel yerleri daha kolay keşfedecek, tatil planlarınızı yapmaya başlayabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu