Gezilecek YerlerMuğla

Ramazan Bayramında Gezilecek Yerler

Ailecek tatil yapmanız için Ramazan Bayramı önemli bir fırsattır. Bayram günlerinde şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve güzel zaman geçirmek isterseniz 4 günlük süreyi tatil ile değerlendirebilirsiniz.

Ramazan Bayramında ailenizle gidebileceğiniz pek çok tatil yeri vardır. Ülkeden uzaklaşmak istemiyorsanız tatil yapacağınız yeri Türkiye sınırları içerisinde belirlemelisiniz. Böylelikle gidiş dönüş süreniz uzamayacağından ailenizle birlikte geçireceğiniz vakit artmış olur.

Ramazan Bayramı’nda tatil yapmayı düşünenler için tatil bölgeleri ve Ramazan Bayramında gezilecek yerler hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Böylelikle henüz tatil rotanızı belirlemediyseniz belirlemenize içeriğin yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Ramazan Bayramı’nda En Sakin Tatil Yapabileceğiniz 7 Tatil Bölgesi

Ramazan Bayramı’nda tatil için sakin bir yere gitmek isteyebilirsiniz. Gideceğiniz sakin tatil bölgesi sayesinde insan kalabalığından uzaklaşıp huzurlu bir tatil geçirirsiniz.

Sakin tatil bölgesi ile belirtilen pek çok yerin gerçekten sakin olup olmadığından emin olmayabilirsiniz. Bu nedenle bayram tatilinizde en sakin tatil yapabileceğiniz 7 tatil bölgesi hazırladık. Bu bölgeler hakkında verdiğimiz bilgileri okuyarak size uygun olup olmadığına bakarak seçim yapabilirsiniz.

Sakin tatil yapmanız için uygun olan 7 tatil bölgesi olarak şunlara Kaş, Kazdağları, Ağva, Akyaka, Seferihisar, Kızılcahamam ve Bördübet’e yer verdik. Tatil bölgeleri hakkındaki detaylar;

Kaş / Antalya

Kaş / Antalya

Kaş bayramda gezilecek yerler ve tatil bölgesi seçeneğiniz olabilecek ilk yerdir. Sakin tatil planı için uygun olan Kaş plajları, restoranları, kafeleri, otelleri, insanları ve doğası ile büyüleyici bir yerdir. Gidenin bir daha gitmek isteyeceği bölgede farklı konseptlerde tatil yapmak mümkündür. Villa tatili, kamp tatili ve otel tatili bu konseptlerden bazılarıdır.

Sakin tatil rotalarından olan Kaş’a aileniz ile gelirseniz pek çok aktiviteyi yaparak keyifli zaman geçirirsiniz. Kaş’ta yapabileceğiniz aktiviteler arasında su altı dalışı, kano kullanmak, köyleri gezmek, plajda yüzmek, canyoning yapmak ve jazz barlara gitmektir.

Ağva / İstanbul

Ağva / İstanbul

Ağva bayramda İstanbul’da gezilecek yerler görmek ve tatil için tercih edebileceğiniz bir rotadır. İstanbul’da yaşıyor ve şehirden çok uzaklaşmak isterseniz şehrin gürültüsünden uzak kalmış Ağva sizin için uygun tercih olacaktır. Sakin havası, tertemiz nehri ve konforlu odaları sayesinde Ağva sizlere keyifli Ramazan Bayramı tatili yapmayı sunar. Bölgenin Karadeniz’e yakın olması sayesinde odalar Karadeniz manzaralıdır ve bu sayede hırçın denizi yakından görme imkanı bulursunuz.

Bayramda gezilecek yerler İstanbul Ağva oldukça zengindir. Bölgeye tatil için gelirseniz Gürlek Mağarası, Saklı Göl, Kilimli Koyu, Yeşilçay Deresi, Kalemköy ve Hacılı Köy’ü gezersiniz. Ayrıca Ağva tatili yaparken kano, tekne ve bisiklet turu yapma, fotoğraf çekme ve kamp yapma imkanı bulursunuz.

Kazdağları / Çanakkale

Kazdağları / Çanakkale

Kazdağları, bayramda gezilecek yerler ve tatil bölgesi seçeneğiniz olabilecek bir adrestir. Sakin ve doğa ile iç içe tatil yapma imkanı sunan Kazdağları Çanakkale-Balıkesir sınırlarında bulunur. Aileler için uygun konaklama tesisleri bulunduğu için ailenizle rahatlıkla gelebileceğiniz bir adrestir.

Bayram tatili için Kazdağları’nı tercih ederseniz bungalov evlerde kalırsınız. Böylelikle sabahları kuş cıvıltıları eşliğinde uyanırsınız. Ayrıca temiz dağ havasını almış olursunuz. Akciğer, koah veya astım gibi rahatsızlığınız varsa tatil için burayı seçmeniz şifa bulmanıza da yardımcı olur.

Tatil için Kazdağları’nı tercih ederseniz bölgedeki dereleri, köyleri ve tarihi kent kalıntılarını görme imkanı bulursunuz. Ayrıca dağda bulunan yürüyüş yollarını kullanarak doğa yürüyüşü yaparsınız.

Akyaka / Muğla

Akyaka / Muğla

Bayramda gezilecek yerler ve tatil bölgesi tercihinizi Akyaka’dan yana kullanabilirsiniz. Muğla’ya bağlı olan Akyaka size sakin tatil imkanı sunar. Buraya geldiğinizde ailenizle birlikte Ege’nin enfes tatlarını deneme fırsatı bulursunuz. Akyaka’da bulabileceğiniz Ege lezzetleri arasında ise mavi yengeç, deniz börülcesi, balık çorbası,g istiridye mantarı, kalamar bacağı, sübye güveç ve enginar dolması yer alır.

Tatil için Akyaka’ya giderseniz Azmak nehrini görme şansı bulursunuz. Bu nehir üzerinde düzenlenen kano turlarına katılır ve isterseniz nehirde yüzersiniz. Ayrıca Azmak nehri üzerinde aileniz ile fotoğraf çektirirsiniz. Bunlara ek olarak Akyaka Aşıklar Yolu üzerinde eşinizle yürüyüş yapabilir ve romantik zaman geçirirsiniz. İsterseniz bu yolu bisikletle geçersiniz.

Kızılcahamam / Ankara

Kızılcahamam / Ankara

Kızılcahamam bayramda gezilecek yerler ve tatil bölgesi seçeneğiniz olabilecek bir rotadır. Ankara’da bulunan Kızılcahamam’da doğa içinde zaman geçirirsiniz. Orman içinde bulunan otelde konaklayarak temiz havayı soluma fırsatı bulursunuz.

Ankara’da yer alan Kızılcahamam termal sulara sahip bir ilçedir. Bu nedenle termal turizm içinde tercih edilir. Romatizmal rahatsızlığınız bulunuyorsa termal sular sayesinde şifa bulma imkanına da sahip olursunuz. Ailenizle birlikte termal havuzlarla yüzme ve zaman geçirme fırsatı elde edersiniz.

Bayramda Ankara’da gezilecek yerler arasında bulunan Kızılcahamam’a gelirseniz bölgenin tarihine de tanıklık edersiniz. Tatiliniz sırasında bölgedeki Abacı Peribacaları, Soğuksu Milli Parkı, Ağsar Kalesi, Aluçdağı Tabiat Parkı, Kırmızı Ebe Türbesi ve Başköy Kalesi gibi tarihi güzellikleri gezersiniz. Bu tarihi güzelliklerin pek çoğu Roma döneminden kalma eserler olduğu için bölgede Roma döneminin izlerini görürsünüz.

Seferihisar / İzmir

Seferihisar / İzmir

Bayramda gezilecek yerler ve tatil bölgesi seçeneğiniz Seferihisar olabilir. İzmir’e bağlı bir ilçe olan Seferihisar sakin şehir unvanına sahip olan bir bölgedir. Bu nedenle sakin tatil arayışınız için en doğru adres olacaktır.

Bayram tatilinizde Seferihisar’a giderseniz ailenizle birlikte keyifli zaman geçirebilecek pek çok faaliyette bulunabilirsiniz. Ailenizle birlikte yapabilecekleriniz arasında şunlar vardır; koyları gezmek, yöresel ürünleri tatmak, plajda güneşlenmek, doğa eğitimlerine katılmak, antik kent gezmek ve marinada yemek yemektir.

Seferihisar Sığacık Pazarı ile ünlüdür. Bölgeye gittiğinizde pazara giderek yöresel Ege ürünlerini satın alma imkanı bulursunuz. Ayrıca yöresel ürünleri bölgede bulunan restoran ve kafelerde sipariş ederek ailenizle keyifli yemek imkanı elde edersiniz.

Bördübet / Marmaris

Bördübet / Marmaris

Bayramda gezilecek yerler ve tatil bölgesi aramalarınızda değerlendirebileceğiniz son seçenek Bördübet’tir. Marmaris’e bağlı olan Bördübet insanlar tarafından henüz keşfedilmemiş olan tatil bölgesidir. Bu nedenle yıl boyu sakindir ve sakin tatil mekanı arayanlar için son derece uygundur.

Deniz ve orman havasının iç içe yaşanabildiği Bördübet konaklama tesislerine sahiptir. Böylelikle ailenizle gittiğinizde butik otellerde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz kamp kurarak kamp tatili yaparsınız.

Bayram tatili için Bördübet tatil bölgesine gelirseniz sayısız aktiviteye ailenizle katılma şansı bulursunuz. Ailecek katılabileceğiniz aktivitelerden bazıları şunlardır; at safari, doğa yürüyüşü, rüzgar sörfü, dağ bisikleti, glamping, kayak ve kanodur. Ayrıca bölgede bulunan seyir terasına çıkarak körfez manzarasını izleme imkanı bulursunuz. Bunlara ek olarak ailenizle hatıra fotoğrafları çekinerek tatilinizi ölümsüz hale getirirsiniz.

Sonuç

Ramazan bayramı ailenizle vakit geçirebileceğiniz harika bir fırsattır. Bu süreyi yaşadığınız şehirden uzakta, ailenizle ve sakin bir tatille geçirmek isterseniz içeriğimizi incelemelisiniz. Sizler için sunduğumuz 7 ayrı bölgenin özelliklerini ve sizlere sunacağı tatil imkanlarını öğrenirsiniz. Böylelikle ailenizi tatil için ikna ederek erken rezervasyon yaptırırsınız. Bu sayede tatil için ödeyeceğiniz ücretten tasarruf edersiniz.

Ramazan bayramda gezilecek yerler ve tatil bölgelerini içeren yazımız dışında gidelimmi.com üzerindeki içeriklerimiz de sizler için faydalı olacaktır. Ülke genelinde gezebileceğiniz, tatile gidebileceğiniz adresleri sitemizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca şehirlerin yemek mekanları ve özelliklerini öğrenerek farklı tatil veya gezi planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu