Gezilecek Yerler

Huzur Bulacağınız Sakin Ve Dingin 20 Tatil Rotası

Tatil rotası seçimi yapılırken son derece dikkatli davranılması gerekiyor. Tatil bölgeleri seçimini yapan kişiler kendilerine hitap edecek bölgeleri rotalarına eklemelidirler. Tatil bölgeleri kişinin ne amaçla tatil yaptığına göre ayarlanmalı ve daha sonrasında bölge hakkında detaylı bir bilgi edinilmelidir.

Tatil bölgeleri hakkında detaylı bilgi sahibi olan kişiler daha sonra kendilerine göre bir yer belirleyebilirler. Bu seçim yapılırken konaklama imkanları da göz ardı edilmemeli ve detaylı olarak konaklama hakkında da araştırma yapılmalıdır.

Tatil bölgeleri sessiz veya deniz kenarında olan yerlerin dışında dağlık bölgelerden de oluşabiliyor. Tatil bölgeleri seçiminde deniz bölgelerine öncelik vermeden yeşil alanın bol olduğu bölgelerde araştırılmalıdır.

Kıyıköy / Kırklareli

Kıyıköy / Kırklareli

Tatil rotaları arasında en iyi yer olarak ön plana çıkan Kıyıköy, sahil kasabasıdır. Kıyıköy içerisinde son derece kaliteli bir tatil imkanı yakalayabilir ve kendinizi denize ve kuma teslim edebilirsiniz.

Dinlenmek isteyen kişiler için oldukça uygun bir yer olan Kıyıköy, İstanbul’a üç saatlik bir mesafede yer alıyor. Kocaeli’nin Vize ilçesinde yer alan Kıyıköy, her sene milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Kabak Koyu / Muğla

Kabak Koyu / Muğla

Saklı bir cennet olan Kabak Koyu, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde yer alıyor. Bu yaz tatili rotasına koyabileceğiniz yerler arasında Kabak Koyu da yer alıyor. Kabak Koyu ile hem deniz hem de yeşil alanlar ile baş başa bir tatil geçirmek oldukça mümkün.

Koruma altında olan bu bölge, sizlere daha iyi tatil bir tatil deneyimi imkanı sağlıyor. Bölgeye gelen kişiler yeşil alanların ve denizin sardığı bir bölgeyle baş başa kalıyor. Tatilinizi daha da unutulmaz hale getirmek istiyorsanız eğer Kabak Koyu tam size göre.

Datça / Muğla

Datça / Muğla

Yerli ve yabancı turistleri büyülemeyi başaran Datça, oldukça güzel bir alana sahiptir. Muğla ilinde yer alan Datça ilçesi, birbirinden güzel alanlara sahiptir. Gezilecek ve tatil yapılacak alanların çok olmasından dolayı her sene yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlıyor.

Doğa gezilerine katılıp, denize girebilir ve hatta gün batımını seyredebilirsiniz. Datça ilçesinde yapılacak birçok aktivite mevcuttur. Bu yaz rotası için son derece uygun olan Datça, sakin bir tatil imkanını en iyi şekilde sunuyor.

Pokut Yaylası / Rize

Pokut Yaylası / Rize

Bulutların üzerinde bir tatil rotası olan Pokut yaylası, eşsiz bir manzaraya sahiptir. Tatil seçimini yeşil alanlara yönelik yapan kişiler için oldukça uygun bir yerdir. Pokut Yaylası hem yaz hem de kış aylarında gidebileceğiniz bir bölgedir. Yeşil alanlara sahip olan Pokut Yaylası, sivil mimari yapısı ve zengin biyolojik çeşitliliğiyle ön plana çıkıyor.

Çakraz / Bartın

Çakraz / Bartın

Bartın Amasra’da yer alan Çakraz, doğal koy özelliği ile ön plana çıkıyor. Çakraz ile son derece kaliteli bir plaj tatili geçirmeniz mümkündür. Tatil önerileri arasında ilk sıralarda yer alan Çakraz deniz kıyısında tatil geçirmek isteyen kişileri misafir ediyor.

Çakraz ile oldukça sakin bir tatil geçirmeniz mümkünken, deniz ve güneşin ortaklığı ile de unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Bölge özellikle yerli turistlerin odak noktasıdır.

Adatepe / Çanakkale

Adatepe / Çanakkale

Tarih ile iç içe tatil geçirmek isteyen kişiler için ise önerilerin ilk sırasında Adatepe yer alıyor. Türkiye tatil yerleri arasında tarihle iç içe olan bu bölge, kültür gezisi yapmak isteyen kişileri harika bir yolculuğa çıkartıyor. Bölge üzerinde yer alan Zeus Altarı, Zeytin Mektebi ve Adatepe Taş Mektebi harika bir kültür gezisine olanak sağlıyor.

Ayrıca bölge üzerinde görülmesi gereken onlarca farklı yer mevcut. Konaklama açısında da büyük destekler sunan bölge, her misafiri en iyi şekilde ağırlıyor. Bölge genelinde yaşayan cana yakın halkta, son derece kaliteli bir şekilde misafirlerine karşılamalarda bulunuyorlar. Bölge kültür gezileri açısından etkili bir öneme sahiptir.

Selimiye / Muğla

Selimiye / Muğla

Tatil planı yaparken deniz bölgelerine öncelik veren kişilere Selimiye her daim öneriliyor. Harika tekne turları ile temiz hava alabileceğiniz bir bölge olan Selimiye, Muğla’nın en çok tercih edilen bölgelerinden birisidir. Deniz kıyısında yer alan bu bölge, sizlerin eşsiz bir yolculuğa çıkmanıza imkan sağlar.

Konaklama konusunda da avantajlar sağlayan Selimiye, dinlenmek isteyen kişiler için son derece uygun bir bölgedir. Sessiz ve sakin tatil isteyen kişiler tarafından tercih edilmesi gereken yerlerden birisi olan Selimiye, her yıl binlerce kişiyi ağırlıyor. Yaz ve kış aylarında gönül rahatlığıyla gidebilir, tekne turlarına katılabilir ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Bördübet / Muğla

Bördübet / Muğla

Bir sene boyunca çalışmanın ve şehir hayatının zorluğunun yarattığı stres, birçok kişide olumsuz durumlara neden olabiliyor. Sadece birkaç gün içerisinde bu stresten kurtulmak mümkündür ve bu da ancak Bördübet sayesinde olur.

Muğla ilinde yer alan Bördübet, saklı cennetlerden birisidir. Ancak Bördübet diğer saklı cennetlere oranla daha da gizli kalmıştır ve pek fazla bilinmez. Bölgenin doğal güzelliği ve kalabalıktan uzak sakinliği onlarca kişinin rahatça dinlenmesine olanak sağlar.

Bördübet sayesinde doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz. Akarsu sesleri, kuşların cıvıltısı ve eşsiz manzarasıyla sizi karşılayan Bördübet, oldukça uygun fiyatlı da bir bölgedir. Uçuk rakamların oynamadığı bu bölge dinlenmek ve doğayla baş başa vakit geçirmek isteyen kişiler için tercih edilebilir.

Gökçeada / Çanakkale

Gökçeada / Çanakkale

Tatil için son derece sessiz bir ilçe arıyorsanız eğer Gökçeada tam size göre. Gökçeada Çanakkale ilinde yer alan ve Türkiye’nin en güzel ilçelerinden bir tanesidir. Kültür tatili yapmak isteyen ve bu arada deniz, doğa ile baş başa kalmak isteyen kişiler için Gökçeada oldukça uygun bir yerdir.

Gökçeada konaklama olarak da büyük olanaklara sahipken, ulaşım konusunda da herhangi bir sorun yaşatmaz. Bölge üzerinden dilediğiniz her yere kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz. Gökçeada sessiz bir bölge olarak ön plana çıkıyor ve tatil süresince kafasını boşaltmak isteyen kişilere destekler sunuyor.

Bölge üzerinde son derece kaliteli bir kültür gezisi yapabilirsiniz. Kendinizi tarihin izlerine bırakabilir ve bölgenin her yerini yaya gezebilirsiniz. Köylere de kolay bir şekilde erişim sağlayarak, Çanakkale’nin güzellikleriyle tanışabilirsiniz.

Macahel / Artvin

Macahel / Artvin

Artvin üzerinde yer alan Maçahel, sizlerin son derece kaliteli ve dinlendirici bir tatil geçirmenize olanak sunuyor. Bulutların üzerinde olan bu bölge, doğal hayatı yakından gözlemlemenize imkanlar sağlıyor. Bölgeye kolay bir şekilde ulaşım sağlayarak, dilediğiniz kadar gezebilirsiniz. Ayrıca bölgede konaklayabileceğiniz uygun yerlerde mevcuttur.

Yeni bir güne yeşil alanlarda gözünü açmak isteyen kişiler için Macahel oldukça uygun bir bölgedir. Bulutların üzerinde bir alanda gözünüzü yeşillere açabilirsiniz. Ayrıca doğayla sakin bir şekilde vakit geçirmek isteyen kişilere de son derece uygundur.

Macahel’de dilediğiniz kadar konaklayabilir, dilediğiniz kadar gezebilirsiniz. Temiz hava almak isteyen herkes için oldukça uygun olan Macahel, konaklama yerlerinin ucuzluğu ile de ön plana çıkıyor. Bölgede uygun fiyatlı bir şekilde konaklamanız mümkündür.

Sonuç

Huzur bulacağınız ve sakin bir tatil geçireceğiniz bölgeler bu şekilde sıralanıyor. Bu yaz tatilinizi oldukça sessiz bir yerde geçirmek istiyorsanız bu yerlere bir göz atabilirsiniz. Gidelimmi.com, tatil planı yapan kişiler için yardımcı olabilecek bir çok içeriğe sahip. Sizde eşsiz bie tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız hemen Gidelimmi.com’u ziyaret edin.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu