Gezilecek Yerler

Bebek ve Çocukla Seyahat Rehberi Ve Tüyolar

Bebek ve çocukla seyahat göze ve kulağa son derece zor gibi gelse de, aslında en kolay ve zevkli tatil türlerinden birisidir. Bebekle tatil yapacak olan kişilerin istisnasız yerine getirmesi gereken bazı hususlar vardır. Bebekle tatil için bu hususlar son derece büyük önem arz eder ve sizlerin daha keyifli ve kolay bir tatil geçirmenizi sağlar.

Bebekle tatil yaparken yanınıza fazla eşya almanıza gerek yoktur ve tatil süresince size yetecek kadar eşya almanız gerekir. Bebekle tatil yapıldığı zaman yanınıza aldığınız fazla eşyalar sizin zor bir şekilde hareket etmenizi sağlarken, kafanızda da karışıklığa neden olacaktır. Bebekle tatil yapacak olan kişilerin yanlarına ihtiyaçları kadar ekipman almaları gerekir.

Az Bebek Ekipmanı İle Gezin

Az Bebek Ekipmanı İle Gezin

Bebekle tatil yapacak olan kişilerin yanlarında çok fazla eşya bulundurmaları hiç şüphesiz ki onlara zarar verecektir. Tatil süresi boyunca işinize yarayacak olan eşya ve ekipmanların yanınızda olmasına özen gösterin. Tatilde işinize yaramayacak olan bebek ekipmanları sizlere yük olmaktan başka bir şey sağlamayacaktır.

Örneğin zıp zıp tarzı bebek ekipmanları sizin tatilde herhangi bir işinize yaramayacaktır. Bu sebepten dolayı bebekle tatil yapılırken zıp zıp gibi ev ekipmanlarını yanınıza almayınız. Geziye çıktığınız zaman bebeğinizin ihtiyaç duyacağı ekipmanları yanınızda bulundurun. Böylelikle daha rahat bir gezi deneyimi elde etmiş olursunuz.

Bebek Taşıyıcı Kanguru Almayı Unutmayın!

Bebek Taşıyıcı Kanguru Almayı Unutmayın

Bebekle yurtiçi tatili ya da yurtdışı tatili yapılırken gezmekten ziyade bebeği taşımak sizleri daha çok yoracaktır. Ancak taşıyıcı kanguru sayesinde bebeğinizi taşırken kollarınız ağrımayacak ve daha rahat bir şekilde gezebileceksiniz. Bebek taşıyıcı kanguru alınırken mutlaka bebeğinize uygun olup olmadığına dikkat ediniz. Bebeğinizi rahatsız edecek bir taşıyıcı kanguru alırsanız, gezi süresi boyunca sizde rahatsızlık çekebilirsiniz.

Kendi Eşyalarınızı İyi Seçin

Bebek eşyalarının yanı sıra sizin de tatil süresi boyunca ihtiyaç duyacağınız eşyalar vardır. Bu eşyalarınızı seçerken son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Tatil süresi boyunca işinize yarayacak olan kişisel bakım ürünlerini yanınıza alırken, işinize yaramayacak olan ürünleri kesinlikle almayın. Aynı şekilde aksesuar ve giyim ürünlerinde de işinize yaramayacak olan eşyaları almayın.

Kendi eşyalarınızı seçerken gittiğiniz bölgeye uygunluğuna dikkat edin. Taşra bölgesine gidiyorsanız eğer bu bölgeye uygun eşyaları yanınıza alın. Sahil bölgesine gidiyorsanız eğer, taşra bölgesine uygun eşya almanız size büyük ölçüde zarar verecektir. Bu sebepten dolayı yanınıza alacağınız tüm eşyaları dikkatli bir şekilde seçin.

Bebeğiniz İçin Fazladan Bebek Bezi Vs. Almayın

Bebeğiniz için alacağınız eşyaları da son derece dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Özellikle bez ve diğer ürünleri titizlik içerisinde seçerek yanınıza alın. Lazım olur düşüncesiyle hareket ederek yanınıza fazladan bez vs. alırsanız eğer taşıması zor olacaktır.

Bebeğinizin kullandığı kadar bezi hesaplayarak yanınıza alabilirsiniz. Geziye çıktığınız anda yanınıza maksimum 3 adet bebek bezi almalısınız. Bunun yanı sıra ıslak mendil ve kişisel bakım ürünleri de az sayıda alınmalıdır. Diğer türlü taşırken çok fazla yorulursunuz ve tatil geziniz olumsuz yönde etkilenebilir.

Yolculuk Çantasında Mutlaka Olması Gerekenler

Yolculuk Çantasında Mutlaka Olması Gerekenler

Bebekle tatile çıkacak olan kişilerin yolculuk çantalarını ona göre hazırlamalarında her daim fayda vardır. Kişiler bebeklerinin tatil süresi boyunca ihtiyaç duyacağı her şeye bu çanta içerisinde yer vermelidir. Genel olarak çanta içerisinde bebek bezi, ıslak mendil, pudra, yedek kıyafetler, mevsimine göre battaniye ve çeşitli kremler yer almalıdır.

Bunlar dışında bebeğin ihtiyacı olan aksesuarlara da yer verilmelidir. Ayrıca bebeğinizin tükettiği mamalardan da birkaç adet çantanıza koymanızda fayda var. Çünkü gittiğiniz yerde bebeğinizin tükettiği mamaları bulmakta güçlük çekebilirsiniz.

Bebeğinizin kullandığı veya kullanmak zorunda olduğu ilaçları da mutlaka yolculuk çantanıza koymanız gerekiyor. Yolculuk esnasında olası bir durumla karşı karşıya kaldığınız vakit acil müdahale de bulunabilirsiniz. Şurup, krem gibi tıbbi ürünlere eksiksiz bir şekilde çantanızda yer vermeniz gerekiyor.

Bebekler Hangi Aydan Sonra Tatile Çıkabilir?

Bebekler Hangi Aydan Sonra Tatile Çıkabilir

Genel olarak bebeklerin kaç aylıkken tatile çıkabildiği tartışılıyor. Bebekli ebeveynlerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Uzmanlara göre bebeğin sağlık durumuna göre her zaman tatile çıkılabilir. Bebeğin ay durumu ya da yaş durumunun herhangi bir önemi yoktur.

Ancak 6 aylık bir bebekle tatile çıkmak son derece avantajlıdır. Yeni doğmuş ya da bir iki aylık bir bebekle tatile çıkmak, bebeğin sağlığı için tehlikelidir. Altı ayını doldurmuş olan bir bebekle dilediğiniz yere tatile çıkabilirsiniz. 6 aylık bebekle gidilecek yerler hakkında araştırma yaparak, bebeğinizin altıncı ayında tatile çıkabilirsiniz.

Ayrıca yaşına basmış olan bebekler ile de tatile çıkılabilir. 2 yaş bebekle tatil yapılacağı gibi 1 yaşındaki bebekle de tatile çıkılabilir. Dilediğiniz şekilde yurtiçi ve yurtdışı gezilerine katılabilir ve dilediğiniz yeri görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bebeklerle Araba Seyahatinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeklerle Araba Seyahatinde Nelere Dikkat Edilmelidir

Araçla seyahat esnasında bebekler kesinlikle ön koltukta taşınmamalıdırlar. Hava yastığının bulunduğu bu alan ani bir durumda bebeğin zarar görmesine neden olur. Yolculuk esnasında bebekler için en uygun yer arka koltuklardır. Bebek koltuğu sayesinde büyük bir güven içerisinde bebeğinizi taşıyabilirsiniz.

Ayrıca araç içerisindeki ısının oldukça dikkatli bir şekilde ayarlanması gerekiyor. Yüksek sıcaklıklardan kaynaklı olarak bebeğiniz etkilenebilir. Buna karşılık olarak yüksek ateş, kusma ve havale gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aracınızın sıcaklığını oldukça dikkatli bir şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Arabada bebek olduğunu unutmadan aracı çalıştırmakta fayda var. Yolculuk süresi boyunca yapacağınız ani frenlerde bebeğinizin zarar görmesine neden olabilir. Ani ve sert frenlerden kaçınarak araç kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Camların sürekli olarak açılması da bebeğin zarar görmesine neden olurken sürekli kapalı kalması da bunalmasına neden olacaktır. Kısa süreli olarak camlar açılıp oksijen sirkülasyonu sağlanmalıdır. Bu şekilde bebeğin bunalması önlenecektir.

Sonuç

Bebekli tatil önerileri ve tüyoları bu şekilde sıralanıyor ve bebeğiyle tatile çıkacak olan kişilere büyük oranda rehber görevi üstleniyor. Bebekle tatile çıkacak olan kişilerin daha detaylı bilgi alabilmesi için ‘Gidelimmi.com’ sitesini ziyaret etmelerinde fayda var. Site üzerinde bebekle tatile çıkacak olan kişilere gerekli bilgiler ücretsiz olarak sunuluyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu