Gezilecek Yerler

Yeşile Doyacağınız Tatil Rotaları

Yeşile doyacağınız tatil rotalarını keşfetmek isteyen kişiler için önerilen ve ülkenin en güzel yerleri olarak geçen bölgeler mevcuttur. Doğa tatili denildiği zaman akıllara ilk olarak Karadeniz Bölgesi geliyor. Doğal güzellikleri ile ön planda olan Karadeniz, her sene milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor.

Doğa tatili için bir diğer uygun bölge ise Akdeniz ve Ege bölgeleridir. Doğal güzellikleri konusunda son derece güzel yerlere sahip olan bu bölgeler milyonlarca yerli ve yabancı turiste kucak açıyor. Doğa tatili yaparken bu bölgeler sayesinde doğallıklar ile baş başa vakit geçirebilirsiniz.

Doğa tatili yaz ve kışın yapılabilen bir tatil türüdür. Bu tatil türü için Türkiye son derece kaliteli yerlere sahiptir ve her mevsimde doğa tatiline uygundur.

Göynük Bolu

Göynük Bolu

Doğa tatili için nereye gidilir diye düşünen kişiler için önerilen Göynük, Bolu ilinde yer alıyor. Genel olarak doğal güzellikleri barındıran Göynük, milyonlarca yerli ve yabancı turistin dikkatini çekiyor. Gezilecek yerlerin çok fazla olması ve konaklama konusunda hiçbir sorun yaşatmaması nedeniyle, tüm rotalar bu bölgeye çevriliyor.

Bölge üzerinde eski Türk evlerinden tutun, ünlü isimlerin türbelerine kadar birçok görülmesi gereken yer vardır. Doğa tatiline çıkıp unutulmaz bir tatil geçirmek isteyen kişiler için Göynük, oldukça uygun bir yerdir. Kentsel sit alanı olarak kabul edilen Göynük, tarihi yapısı ve doğal güzellikleriyle milyonlarca misafire kapılarını açıyor.

Yeşilyurt Çanakkale

Yeşilyurt Çanakkale

Sessiz sakin doğa tatili yapmak isteyen kişiler için Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yer alan Yeşilyurt Köyü tavsiye edilir. Sakin bir tatil geçirerek sadece kafasını dinlemek isteyen kişiler rotalarını bu yöne doğru çevirebilirler. Genel olarak konaklama imkanlarının bolluğuyla ön plana çıkan Yeşilyurt, son derece sessiz bir tatil imkanı sunuyor.

Günümüzde koruma altında olan Yeşilyurt, eşsiz doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Tarih havası esen Yeşilyurt, her sene milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Oldukça sessiz bir tatil alanı olan Yeşilyurt, ormanın ve dağların arasından misafirlerine kapılarını açıyor.

Şirince İzmir

Şirince İzmir

Sık sık adından söz ettiren Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesinde yer alıyor. İzmir’de eşsiz bir tatil geçirmek isteyen kişiler, Şirince ziyaretinde mutlaka bulunmalılar. Genel olarak sakin yapısı ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkarak, genç ve yaşlıların tercihi halini alıyor. İzmir’de eşsiz bir doğa tatili yapmak isteyen kişiler Şirince’yi ziyaret etmeliler.

Şirince üzüm üretiminde ön plana çıkan bir bölgedir. Özellikle şaraplara ilgi duyan kişiler Şirince ziyaretinde bulunarak, şaraphaneleri gezebilirler. Bunların yanı sıra yeşil alanlarının fazla olmasıyla da eşsiz bir doğa tatiline zemin hazırlıyor. Nereye gideceğine karar veremeyen kişiler için Şirince, son derece harika bir rota olacaktır.

Amasra Bartın

Amasra Bartın

Batı Karadeniz denildiği zaman akıllara ilk olarak Amasra geliyor. Denizin ortasında son derece harika bir bölge olan Amasra, yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği konumunda yer alıyor. Doğa tatilinin unutulmaz hale gelmesini isteyen kişiler için Bartın Amasra oldukça kaliteli bir seçim olacaktır.

Amasra, genel olarak doğal güzelliğiyle ön plana çıkıyor. Son derece kaliteli bir bölge olan Amasra üzerinde rahat bir şekilde tatil yapabilirsiniz. Ayrıca doğayla baş başa kalmak ve denizin sesiyle mest olmak istiyorsanız eğer Amasra tam size göre. Rotanızı Amasra’ya doğru çevirerek oldukça kaliteli bir doğa tatilinin içerisine kendinizi bırakabilirsiniz.

Maçahel Artvin

Maçahel Artvin

Doğa tatili yerleri arasında bir numara olan Maçahel, Artvin ilinde yer alıyor ve sessiz bir tatil geçirmek isteyen kişileri itinayla ağırlıyor. Bölge bulutların üzerinden misafirlerini ağırlarken, Gürcistan’a doğru yayılan yaylası ile de eşsiz bir manzara oluşturuyor. Bölge üzerinde yer alan şelale ve köy evleri doğa ile iç içe kalmanıza olanak sağlıyor.

Maçahel ile son derece eşsiz bir tatil geçirebilir ve doğa ile baş başa kalma fırsatı yakalayabilirsiniz. Kuş sesleri, şelale sesleri ve yeşil alanlar ile oldukça kaliteli vakitler geçirebilirsiniz. Maçahel seçimi yapan kişiler oldukça kaliteli bir tatil deneyimi elde ederler.

Bir dünya harikası olarak kabul gören Maçahel, ulaşım konusunda da herhangi bir zorluk yaşatmıyor. Kişiler bu bölgeye diledikleri şekilde ulaşım sağlayabiliyorlar. Ayrıca yayla şenliklerine de katılabilen kişiler, unutulmaz bir tatile tanık oluyorlar.

Ekodanitap Çamlıhemşin/Rize

Ekodanitap Çamlıhemşin/Rize

Ekodanitap, Çamlıhemşin üzerinde yer alan ve Rize’nin en eşsiz güzelliğe sahip olan bir bölgesidir. Huzurla yeni güne uyanmak isteyen kişiler bölgede diledikleri kadar konaklayabilirler. Doğa gezisi yaptıktan sonra yorulan ve doğa ile iç içe bir gece geçirmek isteyen kişiler için son derece uygun bir bölgedir.

Ekodanitap ile doğanın içerisinde huzurlu bir uyku çekmeniz mümkündür. Gece gözlerinizi yıldızları izleyerek kapatmanız mümkünken, sabah gözlerinizi kuş sesleriyle açabilirsiniz. Bölgede konaklamak isteyen kişiler irtibata geçerek, konaklamak istedikleri zamanı belirtmelidirler.

Bölge konaklamanın yanı sıra, son derece kaliteli vakit geçirmeniz içinde olanak sağlıyor. Bölgede yemek yiyebilir, kahvaltı yapabilir ve çevrenizle özel toplantılar verebilirsiniz. Doğayı seyrederek vakit geçirebilir, temiz hava alabilir ve unutulmaz bir doğa tatili yapabilirsiniz.

Koçira Çamlıhemşin/Rize

Koçira Çamlıhemşin/Rize

Dağların tepesinde yer alan Koçira, sizlerin konaklaması için oldukça uygun hizmetler sağlıyor. Doğa tatilini, doğada konaklayarak geçirmek isteyen kişiler düşünmeden Koçira tercihinde bulunabilirler. Dağların tepesinden ve hatta bulutların üzerinden yeni güne uyanabilirsiniz. Bulutların üzerinden manzarayı seyrederek çayınızı veya kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Bölge ve çevresinde arkadaşlarınızla ya da ailenizle yayla turuna çıkabilir ve dağların tepesinde temiz bir Karadeniz havası alabilirsiniz. Doğa tatilinde eşsiz zamanlar geçirmek isteyen kişiler Koçira tercihinde bulunarak, tatillerini daha da güzelleştirebilirler. Ayrıca Koçira tercihinde bulunan kişiler unutulmaz anlara da şahit olarak, hayatlarının en mutlu zamanlarını yaşayacaklar.

Pig’s Bay Camp Datça

Yeşile ve maviye doymak isteyen kişiler için son derece uygun bir kamp alanı olan bu bölge, rotanızı çevirebileceğiniz en güzel bölgelerden bir tanesidir. Pig’s Bay Camp alanı sayesinde yeşile ve maviye dilediğiniz kadar doyacak ve doğa ile baş başa vakitler geçirebileceksiniz.

Doğal güzellikleri size sunan bu bölge, doğayla baş başa kalmanıza da olanak sağlıyor. Doğal güzellikleri seyrederken uyumak veya doğal güzelliklerin içerisinde uyanmak isteyen kişiler düşünmeden bölgeye gelebilirler. Son derece kaliteli olan bu bölge üzerinde her yıl milyonlarca kişi tatil yapıyor.

Bölgede dilediğiniz kadar kamp yapabilir ve denizi seyredebilirsiniz. Ayrıca yeşillerin arasındaki kamp alanı siz yeşile doymanıza olanak tanıyacaktır. Yeşil ile iç içe olmak isteyen kişiler rotalarını direkt olarak bölgeye çekebilirler.

Pastoral Vadi Fethiye

Pastoral Vadi Fethiye

Pastoral Vadi ile doğanın yeşillikleriyle iç içe bir tatil geçirmeniz son derece mümkünüdür. Sessiz ve sakin olan bu bölge, sizin yeşile doymanıza olanak sağlıyor. Bölge üzerinde konaklarken, doya doya doğa turu yapmanız mümkündür. Hem doğa turu hem de konaklama fırsatı yakalamak isteyen kişiler için son derece uygun bir bölgedir. Pastoral Vadi ulaşım olarak da oldukça zengin bir alandır.

Sonuç

Yeşile doymak isteyen kişiler için son derece uygun olan tatil rotaları bu şekilde sıralanıyor. Daha fazla yeşile sahip tatil yerleri öğrenmek ve bu alanlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler Gidelimmi.com sitesine bakabilirler. Gidelimmi.com sitesi üzerinde yeşile doyabileceğiniz tatil yerlerin önerileri güncel olarak paylaşılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu