Gidilir Mi?

Gezme Tutkunları İçin Mobil Uygulamalar

Seyahat etmek bazı kişiler için neredeyse vazgeçilmez bir tutkudur. Yurtiçi ve yurt dışı fark etmeksizin her yeri gezmek ve görmek isteyen kişiler yaşamlarının büyük bir bölümünü sadece yolculuk yaparak geçirmeyi tercih ederler. Seyahat tutkusu bilim adamları tarafından incelenmiştir. Sürekli olarak seyahat etmek, yolculuk haline olmak ve yeni yerler görmek isteyen kişiler tıbben “wandern” adı verilir.

Alman bilim insanları tarafından yapılan bu araştırma neticesinde kişilerde bu isteğin asla bitmeyeceği ve gezip gördükçe artarak devam edeceği söylenir. Gezme tutkunu olan kişiler ani olarak karar verebilirler. Bundan dolayı yola çıkmadan önce yapmaları gereken gezi programlarını yapamazlar.

Aniden gelişen seyahatler için ise ücretsiz seyahat uygulamaları veya ucuz seyahat uygulamaları devreye girer. Bu uygulamalar sayesinde kişiler gittikleri yerler hakkında bilgi alabilir, konaklama seçeneklerini görebilir ve hızlı bir şekilde rezervasyon yapabilirler. Farklı şekillerde kullanılan seyahat uygulamaları vardır.

Genellikle ücretsiz olarak kullanılsa da farklı şekillerde daha verimli kullanabileceğiniz ucuz seyahat uygulamaları da vardır. Bu uygulamaları cihazlarınıza indirerek dünyanın her yerinde online olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gezme tutkunları için mobil uygulamaları sizin için derledik.

Gezme Tutkunları İçin Geliştirilmiş En İyi 10 Uygulama

Seyahat etmeyi seven kişilerin hayatını kolaylaştıran ve son dakika karar verilen tatil planlarında başarılı bir şekilde rota oluşturmayı sağlayan bazı seyahat uygulamaları vardır. Bu uygulamalar cihazlara indirilerek kolaylıkla kullanılabilir.

Birçok kişi tarafından severek kullanılan ve tavsiye edilen ücretsiz seyahat uygulamaları şu uygulamalardır;

Google Trips

Google Trips

En sık kullanılan uygulamalardan birisidir. Uygulama gitmek istediğiniz yere bağlı olarak konaklama seçeneklerini, nerede yemek yiyebileceğinizi, yakınlarınızda olan etkinlikleri, seyahat boyunca hangi ulaşım yollarını kullanabileceğinizi sizin için hazırlar ve sunar.

Online olarak oluşturulan planlarınız çevrim dışıyken de takip edilebilir. Aynı zamanda online olmasanız bile seyahat edeceğiniz yerlere yakın konumlarda beklenmedik bir etkinlik varsa sizi bu etkinliğe yönlendirir.

Pack – Simple Packing List

Aniden gelişen tatil planlarında yanınıza almanız gereken birçok eşyayı unutabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda unutkan kişiler için de seyahat uygulamaları arasında vazgeçilmezler arasındadır. Gitmek istediğiniz yere bağlı olarak yanınıza almanız gereken her türlü eşyanın listesini sunar ve eksikleriniz varsa bu şekilde tespit etmenizi sağlar. Bir bakıma hatırlatıcı bir uygulamadır.

Hostelword

Hostelword

Sadece sıklıkla seyahat eden kişilerin değil nadiren de olsa seyahat etmeyi sevenlerinde vazgeçilmezleri arasındadır. Gitmek istediğiniz yerdeki konaklama seçeneklerini görmenizi sağlar. Bütçenize bağlı olarak en uygun fiyattan en pahalı fiyata göre tüm konaklama seçeneklerini listeleyebilirsiniz.

Aynı zamanda daha öncesinde listelenen işletmelerde kalan kişilerin yorumlarını görebilir, işletmenin detaylı fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Uygulama İngilizce olarak kullanılabilmektedir. Ancak para birimleri değiştirilebildiğinden dolayı herkes tarafından kolaylıkla kullanılır.

Moovit

Moovit

Eğer bir tur ile seyahate çıkmıyorsanız ve daha öncesinde hiç gitmediğiniz bir yere gidecekseniz en zorlanacağınız durumlardan birisi ulaşım ile ilgili olacaktır. Bir yerden bir yere gitmek için her zaman taksi kullanamayabilir ve toplu taşımaları kullanmak durumunda kalabilirsiniz.

Moovit uygulaması ise bu konuda size yol gösterir. Türkçe olarak da kullanılabilen bu uygulama ülkemizin yanı sıra birçok ülkede de en çok kullanılan seyahat uygulamaları arasında yer alır. Uygulama üzerinde bulunduğunuz konumu ve gitmek istediğiniz konumu yazarak ulaşım seçeneklerini listeleyebilir ve size en uygun olan seçenekle kaybolma korkusu yaşamadan güvenle seyahat edebilirsiniz.

XE Currency

XE Currency

Başka bir ülkeyi ziyaret edecekseniz sürekli olarak takip etmeniz gerekenlerden birisi de para kurlarıdır. Hangi para biriminin hangi ülkede değerinin ne kadar olduğunu görebileceğiniz seyahat uygulamaları arasında XE Currency uygulaması yer alır. Tüm dünya genelinde kullanılan para birimlerinin güncel oranlarını en fazla 1 dakikalık bir zaman diliminde görebilir ve çevrim yapabilirsiniz.

VOLO

VOLO

Seyahatlerinizden sonrasında anılarınızı saklamak yerine başka kişilerle de paylaşmak isteyebilirsiniz. VOLO uygulaması sayesinde gidip gördüğünüz yerlerin fotoğraflarını çekebilir ve diğer seyahat sever kişilerle paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde gitmek istediğiniz yerlerden yapılan fotoğraf paylaşımlarını görebilir ve yapılan yorumları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Bravolol

Özellikle yabancı ülkelere ziyaretleriniz esnasında en tedirgin olabileceğiniz durumlardan birisi iletişim ile ilgilidir. Dünyada genel olarak konuşulan uluslararası bir dil olsa da herkes bu dili bilmeyebilir.

Bundan dolayı iletişimi sağlamak amacıyla kullanılan seyahat uygulamaları arasında yer alan uygulamalardan birisi de Bravolol’dur. Uygulamayı kullanarak Türkçe konuşmalarınızı çevrim içi ve çevrim dışı olarak başka dillere se kaydı yolu ile veya yazarak çevirebilirsiniz.

Expensify

Expensify

Uluslararası seyahatleriniz esnasında para birimleri değiştiğinden dolayı kendi paranızı kontrol etme konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Expensify uygulaması ile nereye ne kadar harcama yaptığınızı yazabilir ve kendi para biriminizi başak para birimlerine çevirerek, harcamak istediğiniz minimum ve maksimum miktarları belirleyebilirsiniz.

Cleartrip

Cleartrip

Seyahate çıkmadan önce her ne kadar olan ve program yaparsanız yapın, gideceğiniz yerdeki her etkinlikten haberdar olmak mümkün değildir. Bu uygulama sayesinde gittiğiniz yerlerde yapılan etkinliklerden anında haberdar olabilir ve aynı zamanda yapılacak olan etkinleri başka kullanıcılara haber veren kişi sizde olabilirsiniz.

AccuWeather For Life

AccuWeather For Life

Seyahate çıkmadan önce her ne kadar olan program yaparsanız yapın hava durumu ile alakalı sürprizler yaşayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde gideceğiniz yerlere ait anlık hava durumlarını takip etmek ve gideceğiniz tarihteki hava durumunun saatlik tahminlerini bile takip edebilirsiniz.

Bu uygulamalar bilinen ve sıklıkla kullanılan en iyi seyahat uygulamaları arasında yer alan uygulamalardır. Uygulamaların tamamı ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak bazı uygulamalar Türkçe kullanılabilirken bazıları sadece İngilizce olarak kullanılmaktadır. Temel İngilizce bilgileriniz ile uygulamalarının tamamını sorunsuz bir şekilde çevrim içi veya çevrim dışı olarak kullanabilir ve sorunsuz bir seyahat yapabilirsiniz.

Sonuç

Genel olarak seyahat yapmak her açıdan birçok kişi tarafından oldukça keyifli bir aktivitedir. Yeni yerler görmek ve keşfetmek kişilerin bakış açılarını genişletir. Sorunsuz bir seyahat geçirmek için seyahat uygulamaları kullanabilirsiniz.

Ancak uygulamaları kullanmanın yanı sıra gideceğiniz yerler hakkında profesyonel bir şekilde bilgi sahibi olmak da isteyebilirsiniz. Birçok ülke ve şehir için nerelere gitmeniz gerektiği, ne zaman gitmeniz gerektiği ile ilgili aklınıza gelebilecek her detayı gidelimmi.com adresinden takip edebilirsiniz.

Ayrıca,

Gezdikçe göreceğimiz, gördükçe keşfedeceğimiz daha çok yer var! Kocaman Dünya, bizim onunla tanışmamızı bekliyor ❤️

Sitemizde, sana fikir olacak onlarca içerik var. Bu yılın “gezilecek yerler” listesini birlikte hazırlıyoruz!

Instagram hesabımızı takip ederek paylaştığımız özel klip ve görsellerden anında haberdar olabilirsin. Ruhunda keşfetmek olan insanların topluluğuna hoş geldin!

@gidelimmi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu